POMPY CIEPŁA

DLACZEGO WYBRAĆ POMPĘ CIEPŁA?

Pompy ciepła służą głównie do ogrzewania domu. 

Do pracy nie potrzebują paliwa, a ciepło pobierają z otoczenia – powietrza lub wody. W kolejnym etapie przekazują je do instalacji grzewczej.

Jest to możliwe dzięki wbudowanej sprężarce. Jest ona odpowiedzialna za pompowanie energii cieplnej. Sprężarka wymaga niezbędnej ilości prądu, ale jest to ilość kilkukrotnie mniejsza od energii przekazywanej do instalacji grzewczej w pomieszczeniach. 

To ważny argument, ponieważ eksploatacja pompy jest dużo tańsza niż inne standardowe rozwiązania.

KOSZTY EKSPLOATACJI

Wydatki wynikające z użytkowania pompy ciepła mogą być jeszcze mniejsze – a to dzięki możliwości połączenia z ogrzewaniem podłogowym, które nie tylko nie wymaga dużej energii grzewczej, lecz zdecydowanie lepiej dystrybuuje ciepło.

Pompa ciepła to urządzenie w pełni ekologiczne nieszkodliwe dla otoczenia i środowiska. Pompa ciepła nie emituje żadnych substancji szkodliwych, jak popioły, dym czy pył, które są składowymi elementami smogu.

GWARANCJA

Na nasze pompy udzielamy 5-letniej gwarancji.

Gwarancja uwzględnia działanie całego urządzenia – bez dodatkowych kosztów, formalności oraz bez konieczności przeprowadzania przeglądów okresowych.

OFERTA

W naszej ofercie posiadamy VARME typu MONOBLOK z serii Arendal, które składają się tylko z jednostki zewnętrznej.

Cechy: 

 • estetyczny design, 
 • prostota konserwacji
 • wysoka wydajność

Czynnik chłodniczy napełniony jest fabrycznie, przez co pompę ciepła typu MONO nie obejmują restrykcje F-gaz.

Urządzenie jest zdolne do pracy jako indywidualne
i samodzielne źródło ciepła
 w przypadku nowych budynków energooszczędnych, oraz w duecie „ogrzewania hybrydowego” z kotłem grzewczym w przypadku budynków modernizowanych.

Zachęcamy do zapoznania się takkże z pompami ciepła firmy VARME typu SPLIT z serii Halden.

To aktualnie najbardziej efektywne i ekologiczne rozwiązanie, jakie możemy wybrać do ogrzewania budynków termomodernizowanych, z ogrzewaniem gazowym, węglowym oraz przy konstrukcjach wielkopowierzchniowych.

Urządzenia z serii SPLIT składają to: 

 • solidna jednostka zewnętrzna – odpowiada za przetwarzanie energii
 • kompaktowa jednostka wewnętrzna – do której dostarczane jest ciepło potrzebne do ogrzania Twojego pomieszczenia wraz z wodą użytkową.

W ofercie posiadamy pompy ciepła typu powietrze-woda o wysokiej efektywności energetycznej (A++ lub A+++), które przeznaczone są do ogrzewania lub chłodzenia budynku oraz wody użytkowej.

– PCCO MONO 10 kW o nominalnej mocy grzewczej od 4.33 do 10.1 kW ze sprężarką Twin Rotary Inwerter;

– PCCO MONO 13 kW o nominalnej mocy grzewczej od 4.2 do 12.6 kW ze sprężarką Twin Rotary Inwerter;

– PCCO MONO 20 kW o nominalnej mocy grzewczej od 4.8 do 19.63 kW z dwoma sprężarkami Twin Rotary Inwerter.

PCCO MONO - trzy razy na tak

Pompa ciepła PCCO MONO może działać zarówno jako indywidualne i samodzielne źródło ciepła w przypadku nowych budynków energooszczędnych, jak i w duecie „ogrzewania hybrydowego” z kotłem grzewczym w przypadku budynków modernizowanych.

Urządzenie składa się z jednostki zewnętrznej oraz jednostki wewnętrznej, gdzie w tej pierwszej umieszczony jest obieg chłodniczy. Obie jednostki połączone są z wodą grzewczą poprzez przewody.

Pompa ciepła typu powietrze-woda nie wymaga zastosowania drogiego dolnego źródła ciepła, a ponadto charakteryzuje się bardzo niskim poziomem generowanego hałasu.

PCCO MONO wyposażone są ponadto w nowoczesne sprężarki inwerterowe o płynnej regulacji wydajności – pozwala to na na elastyczne współpracowanie pompy ciepła z systemem grzewczym, czego skutkiem jest brak powstawania nadwyżek ciepła.

Pompę PCCO MONO skonstruowano w taki sposób, aby mogła stabilnie pracować przy temperaturze zewnętrznej sięgającej nawet -25°C!
Wszystko dzięki Modułowi Zabezpieczającemu PZ HX, który przez co najmniej 48 godzin skutecznie chroni obieg wtórny przed zamarznięciem w przypadku przerwy w zasilaniu z sieci elektroenergetycznej. Nie wymagane jest zatem stosowanie czynnika grzewczego zawierającego środki przeciw zamarzaniu.

PCCO MONO cechuje się maksymalną temperaturą na zasilaniu wynoszącą 55°C (przy temperaturze zewnętrznej do 0°C) oraz 45°C (przy temperaturze zewnętrznej do -25°C). Dodatkowo, pompa ciepła PCCO MONO może pracować w trybie chłodzenia aktywnego schładzając tym samym wodę nawet do 7°C.

Warto dodać, iż przy pracy na wodzie, pompa ciepła PCCO MONO uzyskuje o 20% większy współczynnik efektywności COP (sprawności pompy ciepła), niż standardowy sprzęt z glikolem jako czynnik roboczy.

CO TO JEST KLIMAKONWEKTOR?

Pompa ciepła, oprócz funkcji grzewczych, to także funkcja chłodząca z wykorzystaniem klimakonwektorów.

Urządzenia te przeznaczone są do

 • ogrzewania i chłodzenia pomieszczenia w instalacji zasilanej z pompy ciepła PCCO, (ogrzewanie i chłodzenie).
 • wysoki poziom komfortu cieplnego zarówno latem, jak
  i zimą
  , wymuszając cyrkulację powietrza w pomieszczeniu równocześnie je filtrując.

Korzystanie z klimakonwektora jest gwarancją skutecznej
i cichej pracy, z minimalnym poziomem szumów oraz jest dobrą alternatywą dla grzejników (cechuje się niższą temperaturą zasilania niż grzejniki) oraz klimatyzacji.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

Głównym elementem wyposażenia dodatkowego są zestawy przyłączeniowe PCCO, W skład zestawu wchodz:

 • komplet rur
 • komplet przewodów niezbędnych do połączenia zasilania elektrycznego oraz układu chłodniczego.

Innym elementem jest zasobnik buforowy wody grzewczej, który przeznaczony jest do pracy w zamkniętych układach grzewczych. Ma on zadanie buforowania ciepła oraz sprzęgła hydraulicznego, dzięki któremu zagwarantowana jest stabilna praca pompy ciepła (jak np. ograniczenie liczby rozruchów).

EKONTROL = wygoda i komfort

Jesteś na urlopie, ale chciałbyś mieć kontrolę nad swoją pompą ciepła? Zależy Ci na tym, aby jadąc z domu do pracy uruchomić ogrzewanie w domu?

System EKONTROL pozwala na to wszystko w 100%. 
Oto główne możliwości systemu:

 • zdalny podgląd stanu pracy oraz temperatur roboczych
 • zdalne ustawienie parametrów pracy instalacj
 • zasygnalizowanie ewentualnych nieprawidłowości w pracy urządzenia
 • przegląd statystyk w postaci tabel i wykresów.

EKONTROL doskonale współpracuje ze sterownikami pomp ciepła PCCO, które wyposażone są w sterownik G426.

Sterownik pompy ciepła ze złączem RS485 podłączony jest do modemu EKO-LAN, który poprzez gniazdo RJ45 komunikuje się z serwerem zdalnym. Dzięki temu, wraz z dostępem do internetu, obsługa systemu EKONTROL możliwa jest poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną na smartfon lub tablet.

DOFINANSOWANIE
 • Pompy ciepła, w ramach Ulgi Termomodernizacyjnej, podlegają odliczeniu całości poniesionych nakładów inwestycyjnych od podstawy podatku – jest to korzyść dla właścicieli domów jednorodzinnych, która sięga nawet 53 tys. zł!

Ulga Termomodernizacyjna polega na wprowadzeniu prawa, które pozwala na odliczenie od podstawy obliczenia podatku wydatków poniesionych w roku podatkowym za:

 •  zakup materiałów budowlanych,
 • zlecenie usług
 • zakup urządzeń związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego (takiego, jak np. instalacja pompy ciepła lub instalacja systemu  fotowoltaicznego).
Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i doradzą, jak dobrać najbardziej korzystną opcję na finansowanie.